Verjetno je zelo malo oseb v življenju, ki se lahko pohvalijo s tem, da nimajo nikakršnih čustvenih problemov. No, saj smo se navsezadnje rodili kot duše zato, da pridemo po določene izkušnje na to zemljico.
Velikokrat smo že slišali, kako zelo pomembno je odpuščanje. Brez tega se ne moremo premakniti iz mrtve točke naprej. Toda kako odpustiti, ko so se nam zgodile »grde« in malo manj »grde« situacije? To nas razžira in praktično živimo ves čas v preteklosti, čeprav tega nočemo! Lahko nas začne opozarjati tudi zdravje, zelo pogosto se to pokaže v nezadovoljstvu tudi v partnerskem odnosu. Ali pa nam otrok pokaže skozi zrcalo naše nepredelane lekcije. In to zeeeelo boli .
Odpuščanje si največkrat zadamo kot nek CILJ. In potem se trudimo za ta cilj in iščemo metodo, ki bi nam to omogočila. Delamo afirmacije, režemo vezi, opravičujemo osebe, češ, saj niso znali drugače, ker so bili sami nesrečni ali celo lačni, tepeni, skratka poskušamo odpustiti razumsko. Ampak kaj, ko nam bistvenega olajšanja te metode ne prinesejo .
Dejstvo je, da odpuščanje pride šele takrat, ko pozdravimo tudi tisto naše čustvo, ki je povzročilo to zamero. To seveda predstavlja čustven proces, ki včasih traja mesece ali celo leta, da lahko na to osebo ali situacijo pogledamo brez zamer, kot samo na eno izkušnjo več.
Odpuščanja ne moremo izsiliti, ampak se zgodi po naravni poti zdravljenja čustev.
Kako vemo, da smo nekomu res odpustili? Ko res odpustimo, nimamo več potrebe o tem govoriti. Pa tudi življenje samo nam pripelje preizkušnje na to temo.
Kaj se nam dogaja, ko nosimo s sabo še zamere (ki največkrat izhajajo iz otroštva, bodisi do očeta, mame ali obeh)? To kar zamerimo npr. našim staršem, bomo poizkušali popraviti v drugem odnosu. Na primer, oče je bil čustveno hladen, odmaknjen in zato pričakujemo, da nam bo naš partner pokazal toplino, naklonjenost, se pogovarjal o čustvih. Ampak šmenta, partner se obnaša do nas natanko tako, kot se je naš oče! To pomeni, da še nismo pozdravili naše zamere.
Zato se na vsaki delavnici ali izobraževanju učimo načina zdravljenja čustev in posledično zamer. Ker je to tako zelo pomembno.
Le tako se bomo lahko osvobodili bremen preteklosti, ker žal bremena nosimo s seboj vse dotlej, dokler jih ne odložimo.
PRISTOPNA IZJAVA – Klikni tukaj in si naloži obrazec za pristopno izjavo. Obrazec izpolni, nato pa ga poslikaj in ga pošlji na e-naslov info.dsrecnazenska@gmail.com. Lahko ga pošlješ tudi v fizični obliki a DRUŠTVO SREČNA ŽENSKA.SI, Gerbičeva ulica 12 A, 1000 Ljubljana.
Nedavni komentarji